Podsumowanie regat YKP SZCZECIN CUP 2017

Podsumowanie regat YKP SZCZECIN CUP 2017

Tradycyjnie w drugi weekend września rozegraliśmy kolejną, trzecią już edycję cyklu regat pod wspólną nazwą YKP SZCZECIN CUP.

W jej ramach jachty w klasie KWR rywalizowały o Puchar Komandora YKP SZCZECIN po raz 20, oldtimery o puchar Epifanes Trophy po raz 14, w klasie Open I i II o puchar Marina Developer oraz w nowej dla nas klasie NHC wszystkie jachty o puchar ufundowany przez firmę SIKA.

Dodatkowo po raz pierwszy w tym roku wszystkie jednostki rywalizowały także o Memoriał im. kmdr. Tadeusza Siwca, który jest pucharem przechodnim dla bezwzględnie najszybszego jachtu w całych regatach.
Nasza impreza to nie tylko wyścigi na wodze, ale także bogaty program „lądowy”. Zaczęliśmy już piątek, kiedy to po zapisach i odprawie skiperów, przyszedł czas na przedregatowy bifor. W namiocie gościnnej Mariny Club odbył się koncert znanego i lubianego zespołu Quftry, grill oraz integracja regatowej ekipy.
W sobotę o godz. 10.00 rozpoczęliśmy od pierwszego biegu, któremu towarzyszyła nie najgorsza pogoda
i umiarkowany wiatr z kierunków południowych. W drugim biegu zaczęło zdecydowanie flaucić, tylko po to, aby w połowie trzeciego trójkąta w przeciągu 15 minut rozwiało się z 2B do 7B w szkwałach. Tak nagły przyrost siły wiatru spowodował kilka uszkodzeń żagli i DNF-ów, ale na szczęście nic poważniejszego nikomu się nie stało. Sobotnie popołudnie i wieczór to kolejna impreza integracyjna w pięknej Marinie Lubczyna. Na żeglarzy czekała życzliwa obsługa, która sprawnie pomogła pocumować jachty, a na kei dymił już grill, mroziło się piwo, w namiocie natomiast grał zespół szantowy.

Niedziela to ostatni dzień regat, piękna żeglarska pogoda z wiatrem i słońcem. Wszystkie jachty ukończyły oba przewidziane na ten dzień biegi. O godz. 17.00 odbyło się uroczyste zakończenie i wręczenie nagród, dyplomów oraz upominków.

Chcieliśmy szczególnie podziękować OSiR Goleniów i Marinie Lubczyna za wspólną organizację regat oraz firmom, które wsparły nasze regaty, a mianowicie Sika Poland, Marinie Developer, Marinie Club, CMS farbyjachtowe.pl oraz Browarowi Żeglarskiemu. Dziękujemy także Komisji Sędziowskiej oraz wszystkim członkom Klubu, którzy przyczynili się do organizacji regat.

Do zobaczenia za rok, Ahoj!

 


YKP SZCZECIN CUP 2017 – WYNIKI

NHC-2017-YKP-WYNIKI
WYNIKI-YKP-SZCZECIN-CUP-2017-KWR
WYNIKI-YKP-SZCZECIN-CUP-2017-KWR-KLR
WYNIKI-YKP-SZCZECIN-CUP-2017-OPEN-1-2

SHARE IT: