Niemiecko-polskie regaty na Zalewie już za nami!⛵️

Niemiecko-polskie regaty na Zalewie już za nami!⛵️

W dniach 24-25.05.2024 roku odbyły się Niemiecko-polskie regaty na Zalewie. W piątek uczestnicy zebrali się w Trzebieży. Po dopełnieniu formalności w biurze regat, oficjalnym powitaniu oraz poczęstunku żeglarze bawili się podczas koncertu zespołu IGA’cki Band.

W sobotę po porannej odprawie w gościnnym porcie jachtowym Marina Trzebież uczestnicy regat udali się na start. O godzinie 10:00 wystartowały klasy ORC, KWR oraz Yardstick, kwadrans później klasa Family. Pogoda dopisała i choć momentami brakowało wiatru większość jachtów zdążyła pokonać trasę w wyznaczonym czasie. W siedzibie jacht klubu Ueckermunde na żeglarzy czekał mały poczęstunek. Wieczorem odbyło się uroczyste zakończenie regat oraz wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów. Po oficjalnej części zaczęły się tańce i międzynarodowa integracja przy dźwiękach muzyki serwowanej przez lokalnego DJ.

Wyniki:

Kategoria: ORC

ASSO

UL. MYŚLIWSKA

ZŁUPIĆ

Kategoria: KWR

WĘDKOWANIE III

DELFIN

CHACA

Kategoria: Yardstick wszystkie jachty

OKNO

GERONIMO

LAYLA

Kategoria: Rodzina Yardsticków

MIKADO

MERLE

TRYTON

Pełne wyniki znajdziecie w plikach PDF ⬇️

REGATY NA ZALEWIE 2024 YS MH SH FAMILY WYNIKI

REGATY NA ZALEWIE 2024 KWR WYNIKI

REGATY NA ZALEWIE 2024 ORC WYNIKI POPRAWKA

 

 

Gratulujemy! Do zobaczenia za rok!

Dziękujemy Euroregion Pomerania

#FunduszeUE #Interreg #regatypolskoniemieckie #sailing #ykpszczecin

 

Wydarzenie realizowane ze środków Funduszu Małych Projektów w Programie Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027 w ramach projektu: KPF-0078-24 Regaty Niemiecko – Polskie na Zalewie Szczecińskim i Niemieckim na trasie Trzebież – Ueckermünde 25-26 maja 2024 rok.

SHARE IT: