REGATY

INFORMACJE O REGATACH YKP

Die Website ist auch in deutscher Sprache verfügbar »weiter gehen«

Historycznie w każdym sezonie żeglarskim YKP SZCZECIN organizował dwie prestiżowe imprezy regatowe. Od roku 2015 zostały połączone w jedno dwudniowe wydarzenie YKP SZCZECIN CUP. Jest to impreza z noclegiem w Lubczynie i zawierająca w sobie oba historyczne wyścigi regatowe, Regaty Oldtimerów Epifanes Trophy (od roku 2003) i Puchar Komandora YKP Szczecin (od roku 1994).

Mimo upływu lat drugi weekend września pozostaje w naszym regionalnym kalendarzu w posiadaniu YKP SZCZECIN i niezmiennie przyciąga liczne grono żeglarzy ze Szczecina jak i z Polski.

 

Regaty o Puchar Yacht Klubu Polski Szczecin (od roku 1994)

Międzynarodowe Regaty OLDTIMERÓW – Epifanes Trophy (od roku 2003)

 YKP Junior CUP 2022


NAJBLIŻSZA IMPREZA

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję regat YKP SZCZECIN CUP! Program regat:

9 WRZEŚNIA 2022 – PIĄTEK
Dzień organizacyjny
18.15 odprawa skiperów w Trzebieży

1o WRZEŚNIA 2022 – SOBOTA

Akwen Zalew Szczciński
10.00 odprawa sterników w Marinie Trzebież
12.00 start do wyścigów.
17.00 meta
19.30 zakończenie regat i ogłoszenie wyników w Marinie Trzebież 20.00 ognisko

ZGŁOSZENIA:
Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną przez stronę www Yacht Klubu Polski Szczecinwww.ykp.szczecin.pl/regaty/

WPISOWE:
70 zł od jachtu oraz 20 zł od członka załogi. Płatność przelewem na konto ALIOR BANK

92 2490 0005 0000 4530 5981 3476,
tytuł przelewu: nazwa jachtu oraz ilość załogi.

 

Formularz zgłoszeniowy na dole strony.

Info pod numerem Biura YKP SZCZECIN 601 938 289.

 

Ważne dokumenty


RELACJA Z YKP SZCZECIN CUP 2020

PARTNERZY IMPREZY

Formularz zgłoszeniowy do regat

WPISOWE: 70 zł od jachtu oraz 20 zł od członka załogi.

Płatność przelewem na konto ALIOR BANK 92 2490 0005 0000 4530 5981 3476. Tytuł przelewu: nazwa jachtu oraz ilość załogi.

  ZAŁOGI YKP SZCZECIN

  QUALIA RACING

  Chcielibyśmy przedstawić załogę, którą w tym roku postanowiliśmy przyjąć na swoje włości. Jest to młoda i ambitna załoga ze Szczecina, która chce zrobić karierę w grupie jachtów balastowych startując w regatach rozgrywanych w formule ORC. Qualia Racing, bo tak się nazywają, to prawdopodobnie najmłodsza tego typu załoga w Polsce. W tym roku, miejmy nadzieję że również i w kolejnych latach pływać będą w barwach YKP Szczecin! Na pewno ich nie przegapicie  Załoga sama o sobie pisze:

  Jesteśmy szczecińską załogą regatową ścigającą się w grupie jachtów balastowych. Naszym celem jako załogi jest rozwój, doskonalenie umiejętności i zdobywanie wiedzy w zakresie żeglarstwa regatowego.

  Aktualnie ścigamy się na jachcie typu Banner 28 Racer “Qualia”. Jacht ten jest dla nas kolejnym krokiem w kierunku dalszego rozwoju. W naszej historii znalazły się również inne jednostki, które pomagały nam zdobywać doświadczenie i wiedzę. Dążyć będziemy do stopniowego zwiększania “powagi” jachtu, którym będziemy się ścigać wraz ze wzrostem naszych umiejętności.

  W chwili obecnej chcemy zająć się podbojem polskiego wybrzeża i sprawić abyście o nas usłyszeli !!”


  YKP SZCZECIN TEAM

  Krzysztof Żełudziewicz


  ur. 1990, 185 cm/90 kg, najsilniejszy w zespole, utalentowany żeglarz regatowy, który niemal cały swój rozwój i doświadczenie żeglarskie łączy z teamem prowadzonym przez Patryka, tj. od 2009 r.; żeglował również w załogach takich żeglarzy jak I.Williams, B.Hansen, K.Jabłoński, P.Tarnacki; wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w match-racingu i w ekstraklasie żeglarskiej.

  Na pokładzie jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem, zajmując różne pozycje od trymera grota, przez grindera, pitmana i trymera żagli przednich, na dziobowym kończąc.

  Cytat: „Udział w projekcie załogi regatowej YKP to szansa na nasz dalszy regatowy rozwój zarówno w formule ligowej, jak i w rozgrywkach meczowych. Nowe jachty RS21, coraz mocniejsza konkurencja i dobry plan startów, to gwarancja rywalizacji na najwyższym poziomie. I love this game!”

  Maciej Gonerko


  ur. 1979 r. 183 cm/77 kg; z Patrykiem poznali się pływając jeszcze na jachtach klasy Optimist w JK Stal Stocznia Szczecin przed upadkiem muru berlińskiego, doświadczony załogant z klasy Cadet i 420, od początku w zespole.

  Na pokładzie prowadzi głównie żagle przednie (foka, spinakera lub genakera);wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w match-racingu i w ekstraklasie żeglarskiej.

  Cytat: „Żeglarstwo regatowe to znakomity sport, w którym oprócz techniki, wykorzystujemy strategię, taktykę i komunikację. Pogłębianie tych umiejętności sprawia nam ogromną frajdę”.

  Marcin Zubrzycki


  ur. 1983 r. 186 cm/87 kg; były reprezentant kraju w klasie Laser Radial, wielokrotnych medalista Mistrzostw Polski w różnych klasach, w tym match-racingu i w ekstraklasie żeglarskiej. W zespole od 2007 r.

  Na pokładzie na ogół pływa jako dziobowy lub trymer grota (i taktyk).

  Cytat: „Z roku na rok jesteśmy coraz mocniejsi i uniwersalni. Rośnie nasze wspólne doświadczenie i nadal jesteśmy głodni kolejnych startów w różnych formułach rywalizacji na najwyższym poziomie!”.

  Patryk Zbroja


  ur. 1977 r. 176 cm/90 kg, były reprezentant Polski w klasie Optimist, wielokrotnych medalista Mistrzostw Polski w różnych klasach, w tym match-racingu i w ekstraklasie żeglarskiej; założyciel i lider załogi meczowej od 2007 r. Laureat wielu indywidualnych nagród żeglarskich.

  Cytat: „Żeglarstwo regatowe to dyscyplina zespołowa i końcowy sukces zależy zawsze od formy, doświadczenia i zaangażowania całej załogi; bez dobrej załogi sternik nie odniesie żadnego sukcesu. A dobra załoga – bez dobrego zaplecza, nie skoncentruje się na wysokim sportowym poziomie.Takie warunki gwarantuje nam wraz z partnerami YKP Szczecin. Połączenie naszych sił jest zatem naturalnym zabiegiem. Jesteśmy przekonani, że współpraca będzie nie tylko efektowna, ale i korzystna dla wszystkich biorących udział w naszym projekcie”.