Historycznie w każdym sezonie żeglarskim YKP SZCZECIN organizował dwie prestiżowe imprezy regatowe. Od roku 2015 zostały połączone w jedno dwudniowe wydarzenie YKP SZCZECIN CUP. Jest to impreza z noclegiem w Lubczynie i zawierająca w sobie oba historyczne wyścigi regatowe, Regaty Oldtimerów Epifanes Trophy i Puchar Komandora YKP Szczecin.

Mimo upływu lat drugi weekend września pozostaje w naszym regionalnym kalendarzu w posiadaniu YKP SZCZECIN i niezmiennie przyciąga liczne grono żeglarzy ze Szczecina jak i z Polski.

 

Regaty o Puchar Yacht Klubu Polski Szczecin (od roku 1994)

Międzynarodowe Regaty OLDTIMERÓW – Epifanes Trophy (od roku 2003)

Mimo upływu lat drugi weekend września pozostaje w naszym regionalnym kalendarzu w posiadaniu YKP i niezmiennie przyciąga liczne grono żeglarzy ze Szczecina jak i z Polski. Impreza jest organizowana wspólnie z OSiR Goleniów zarządcą Mariny Lubczyna oraz naszymi zaprzyjaźnionymi firmami CMS Farby Jachtowe oraz Marina Developer.


NAJBLIŻSZA IMPREZA

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję regat YKP SZCZECIN CUP!

Program regat:

06 WRZEŚNIA 2019 – PIĄTEK
Dzień organizacyjny
18.15 odprawa skiperów w siedzibie YKP SZCZECIN

07 WRZEŚNIA 2019 – SOBOTA
10.00 start do biegów Szczecin – Lubczyna
16.00 meta okolice Mariny Lubczyna
18.00 impreza integracyjna w Marinie Lubczyna, koncert szantowy, grill

08 WRZEŚNIA 2019 – NIEDZIELA
10.00 start do biegu Lubczyna – Szczecin
14.00 meta okolice wejścia na Regalicę
16.00 zakończenie regat i ogłoszenie wyników oraz grill w Marina Club ul. Przestrzenna 7

Info oraz zgłoszenia pod numerem Biura YKP 601 938 289

PARTNERZY IMPREZY

6
4

ZAŁOGI YKP SZCZECIN

QUALIA RACING

Chcielibyśmy przedstawić załogę, którą w tym roku postanowiliśmy przyjąć na swoje włości. Jest to młoda i ambitna załoga ze Szczecina, która chce zrobić karierę w grupie jachtów balastowych startując w regatach rozgrywanych w formule ORC. Qualia Racing, bo tak się nazywają, to prawdopodobnie najmłodsza tego typu załoga w Polsce. W tym roku, miejmy nadzieję że również i w kolejnych latach pływać będą w barwach YKP Szczecin! Na pewno ich nie przegapicieZałoga sama o sobie pisze:

Jesteśmy szczecińską załogą regatową ścigającą się w grupie jachtów balastowych. Naszym celem jako załogi jest rozwój, doskonalenie umiejętności i zdobywanie wiedzy w zakresie żeglarstwa regatowego.

Aktualnie ścigamy się na jachcie typu Banner 28 Racer “Qualia”. Jacht ten jest dla nas kolejnym krokiem w kierunku dalszego rozwoju. W naszej historii znalazły się również inne jednostki, które pomagały nam zdobywać doświadczenie i wiedzę. Dążyć będziemy do stopniowego zwiększania “powagi” jachtu, którym będziemy się ścigać wraz ze wzrostem naszych umiejętności.

W chwili obecnej chcemy zająć się podbojem polskiego wybrzeża i sprawić abyście o nas usłyszeli !!”