Warsztaty nawigacji tradycyjnej w YKP Szczecin

Warsztaty nawigacji tradycyjnej w YKP Szczecin

Nasza propozycja skierowana jest do wszystkich żeglarzy, którzy chcieliby nauczyć się albo przypomnieć sobie gruntownie, w jaki sposób prowadzi się tradycyjną nawigację na jachcie. 

W trakcie warsztatów wyjaśnimy od podstaw jak pracować na mapie morskiej, korzystać z wydawnictw i przyborów nawigacyjnych, używać kompasu, logu i sondy do prowadzenia nawigacji, wyznaczać pozycję zliczoną oraz obserwowaną według różnych metod, identyfikować światła nawigacyjne, wyliczać pływy i ustalać prądy pływowe, planować rejs pod kątem nawigacyjnym oraz przygotować bezpieczne wejście do portu.

Zajęcia będą miały charakter czysto praktyczny, skupiający się na rzeczywistym opanowaniu konkretnych umiejętności nawigacyjnych przez kursantów. Zapewniamy wszystkie niezbędne przybory i materiały do udziału w zajęciach. Warsztaty będą prowadzone przez kapitanów, członków naszego Klubu: Zygmunta Kowalskiego i Pawła Ryżewskiego.

Krótka nota o prowadzących:

Zygmunt Kowalski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej od 1961 roku. Wieloletni instruktor, autor skryptów do nauki nawigacji i locji  w Centralnym Ośrodku Żeglarskim PZŻ w Trzebieży. Uczestnik ponad 120 pełnomorskich rejsów i regat, w tym: Regat Samotnych Żeglarzy, Operacji Żagiel’76, 80,  82, 83,  Cutty Sark Tall Ships Races 1984. Przepłynął około 100 tysięcy mil morskich. Jako kapitan jachtu poprowadził 93 rejsy morskie i oceaniczne. W bieżącym roku laureat głównej Nagrody Żeglarskiej Szczecina im. kpt. Ludomira Mączki.

Paweł Ryżewski, kapitan jachtowy i nauczyciel żeglowania. Pasjonat oldtimerów oraz tradycyjnego żeglowania. Morskie rejsy rozpoczął w 1986 roku i od tego czasu odbył
i prowadził wiele rejsów morskich na jachtach dużych i małych. Między innymi: Fryderyk Chopin, Kapitan Głowacki, Olander, Dar Szczecina, Dal II, Nadir, Hajduk, Zryw i wielu innych. Obecnie opiekuje się jachtem Maria oraz nadzoruje remont Magnolii. 

Warsztaty zaplanowane są w formie czterech niedzielnych spotkań, po jednym w miesiącu, w następujących terminach: 

17.12.2023 niedziela godz.10.00 – 14.00

28.01.2024 niedziela godz.10.00 – 14.00

25.02.2024 niedziela godz.10.00 – 14.00

24.03.2024 niedziela godz.10.00 – 14.00

 

Na zakończenie warsztatów, w maju odbędzie się weekendowy rejs na Zalew Szczeciński, którego celem będzie praktyczne sprawdzenie nabytych na warsztatach umiejętności. Dokładny termin rejsu oraz inne jego szczegóły zostanie ustalony wspólnie podczas warsztatów.

Koszt całych warsztatów to 550 zł.

Cena dla osób, które zgłoszą się do 12 grudnia 450 zł.

Cena obejmuje warsztaty wraz ze wszystkimi niezbędnymi materiałami i pomocami nawigacyjnymi oraz koszt czarteru jachtu. W cenę nie wchodzą dodatkowe koszty związane z rejsem jak: zakupy jedzenia, opłaty w marinach, paliwo, itp. 

Zgłoszenia

Zgłoszenia mailem na adres: biuro@ykp.szczecin.pl

W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko, mail i telefon

Zgłoszenie jest ważne wraz z dokonaniem przelewu na konto YKP SZCZECIN: 

Alior Bank 92 2490 0005 0000 4530 5981 3476

W tytule przelewu prosimy podać nazwisko uczestnika z dopiskiem „warsztaty nawigacyjne”.

Uwaga: liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

SHARE IT: