YKP SZCZECIN CUP 2018 za nami!! WYNIKI i PODSUMOWANIE

YKP SZCZECIN CUP 2018 za nami!! WYNIKI i PODSUMOWANIE

Kolejna, tegoroczna edycja regat YKP SZCZECIN CUP 2018 odbyła się tradycyjnie w drugi weekend września. Rozpoczęliśmy już w piątkowe popołudnie. Oprócz formalności takich jak zapisy i odprawa skiperów, główną atrakcją tego wieczoru był koncert zespołu szantowo-folkowego Dair oraz impreza integracyjna dla uczestników regat w gościnnych progach Marina Club.

Na sobotę zaplanowano 3 biegi po trójkącie liczącym około 6 mil, rozstawionym w pobliżu Lubczyny. Wiatr początkowo niezbyt silny, następnie szybko stężał do solidnego 5B z kierunków południowo-zachodnich. W tych dość wymagających warunkach jachty w dobrym tempie pokonały wyznaczoną trasę. Nie obyło się bez wywrotki (TOMAHOWK) oraz zaliczenia sieci (TWEETY, SHARKI). Jednak już o 16 załogi wszystkich jachtów spotkały się przy grillu w pięknej Marinie Lubczyna, której załoga jak zwykle wykonała świetną robotę sprawnie obsługując flotyllę regatową. W Lubczynie wręczyliśmy Puchar Burmistrza Goleniowa dla bezwzględnie najszybszego jachtu po pierwszym dniu regat oraz odbyła się impreza, która trwała to późna w nocy. Kto nie był niech żałuje!

Na niedzielę, na którą zaplanowano dwa biegi po tym samym trójkącie, prognozy zapowiadały dużo słabsze wiatry i to się niestety potwierdziło. Przy wiatrach południowych o sile 1-2B jachty dostojnie, ale bez adrenalinki z wietrznej soboty, pokonały zaplanowaną trasę. Jak mówią ostatnich gryzą psy i około godziny 16.00, tuż przed metą nastała całkowita flauta. Komisja sędziowska okazała jednak wyrozumiałość i cierpliwość skiperów została nagrodzona ukończonym biegiem. Po zejściu z wody ponownie spotkaliśmy się w pod namiotem, w Marina Club, gdzie przy pysznych ciastkach i kawie ogłoszono wyniki regat i wręczono upominki oraz nagrody. Klasyfikacja jachtów w poszczególnych grupach przedstawiała się następująco:

YKP SZCZECIN CUP 2018 wyniki OPEN I, II, CARINA YKP SZCZECIN CUP 2018 wyniki OLDTIMER YKP SZCZECIN CUP 2018 wyniki NHC YKP SZCZECIN CUP 2018 wyniki KWR

SHARE IT: