Regaty o Puchar YKP 2012

W dniach 14–15.07.2012 r. odbyły się na Jeziorze Dąbskim XVIII Regaty o Puchar Yacht Klubu Polski Szczecin. Organizatorem regat był Yacht Klub Polski Szczecin przy współudziale Urzędu Gminy i Miasta Goleniów, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie oraz Marina Hotele.

Do regat zgłoszone zostały 22 jachty. Sobotni start do I wyścigu nastąpił u ujścia Regalicy z metą w Lubczynie. Przy silnym zachodnim wietrze walczyło 74 żeglarzy. Pierwsze miejsce w tym biegu i puchar Burmistrza Gminy Goleniów dla najszybszego bezwzględnie jachtu XVIII Regat o Puchar YKP Szczecin zdobył jacht „Master 3” dowodzony przez Bogdana Września. Wieczorem uczestnicy regat spotkali się tradycyjnie z władzami Miasta i Gminy Goleniów oraz OSIR. W niedzielę odbył się drugi wyścig na trasie Lubczyna – ujście Regalicy. Pogoda była dalej typowo żeglarska.

MIEJSCE NA GALERIE

obejrzyj galerię (kliknij na zdjęcia powyżej)
A oto wyniki regat podane na spotkaniu uczestników przez Sędziego Głównego regat – Rafała Hołdakowskiego:

Puchar Przechodni Yacht Klubu Polski Szczecin –  jacht  „Antidotum” prowadzony przez kapitana  Marcina Mrówczyńskiego
KWR grupa I –  s/y  „Halszka” – kapitan  Ryszard Zimnicki
KWR grupa II –  s/y  „Exopcet” – kapitan  Michał Jabłoński
Klasa otwarta –  s/y  „Master 3” – kapitan  Bogdan Wrzesień

MIEJSCE NA GALERIE

kliknij wyniki aby powiększyć
W tym roku po raz drugi wystartowały w oddzielnej klasie jachty typu CARTER. Zwyciężył jacht „Polus” dowodzony przez kapitana Lecha Łuckiego. Udział w regatach zaliczany będzie do Pucharu Sezonu klasy CARTER. Pomysłodawcą i fundatorem pucharu jest Robert Celt.

Uroczystość zakończenia prowadził i wręczał puchary Komandor YKP SzczecinStanisław Żyła. Zapraszamy za rok na następną edycję Regat o Puchar Yacht Klubu Polski Szczecin.

Kpt. Janusz Charkiewicz

SHARE IT: