Podsumowanie i wyniki regat • YKP SZCZECIN CUP

Podsumowanie i wyniki regat • YKP SZCZECIN CUP

Tradycyjnie już w drugi weekend września na trasie Szczecin – Lubczyna – Szczecin odbyły się regaty YKP SZCZECIN CUP organizowane przez YACHT KLUB POLSKI SZCZECIN przy współudziale Urzędu Gminy Miasta Goleniów oraz goleniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Impreza łączy organizowane od lat regaty oldtimerów Epifanes Trophy oraz regaty o Puchar Komandora YACHT KLUBU POLSKI SZCZECIN. Jachty rywalizowały w klasach KWR, ORC, NHC i KLR, załogi walczyły również o Puchar Burmistrza Goleniowa dla najszybszego jachtu w Lubczynie oraz o Memoriał im. Tadeusza Siwca dla bezwzględnie najszybszego jachtu w całych regatach.

W piątkowy wieczór żeglarze spotkali się na imprezie integracyjnej podczas której mogli podziwiać nową siedzibę naszego Klubu. W sobotę mimo słabych wiatrów udało rozegrać się wszystkie zaplanowane wyścigi, by wieczorem świętować w porcie gościnnej Lubczyny. Niedziela przyniosła jeszcze mniej wiatru i z dwóch zaplanowanych wyścigów odbył się tylko jeden. Po południu w siedzibie Klubu YKP SZCZECIN odbyło się uroczyste zakończenie i wręczenie nagród, dyplomów oraz upominków.

Dziękujemy wszystkim żeglarzom za wspaniałą atmosferę oraz walkę w myśl zasad fair play.

Do zobaczenia za rok!

Wyniki YKP SZCZECIN CUP 2023

Galeria YKP SZCZECIN CUP

 

SHARE IT: