Regaty o Puchar YKP 2011

W dniach 16–17 lipca 2011 r. odbyły się na Jeziorze Dąbskim XVII Regaty o Puchar Yacht Klubu Polski. Organizatorem regat był Yacht Klub Polski Szczecin przy współudziale Urzędu Gminy i Miasta Goleniów, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie oraz Marina Hotele.

Sobotni start do I wyścigu nastąpił u ujścia Regalicy z metą w Lubczynie. Pogoda dopisała, przy pięknym słońcu i rześkiej bryzie walczyło dzielnie 28 jachtów. Pierwsze miejsce w tym biegu zdobył jacht „Antidotum” dowodzony przez Marcina Mrówczyńskiego. Wieczorem uczestnicy regat spotkali się tradycyjnie z władzami Miasta i Gminy Goleniów oraz OSIR.

W niedzielę odbył się drugi wyścig na trasie Lubczyna – ujście Regalicy. Pogoda była dalej ładna. A oto wyniki regat podane na spotkaniu uczestników przez Sędziego Głównego regat – Martę Bielinowicz:

  • Puchar Przechodni Yacht Klubu Polski Szczecin –  jacht  „Antidotum” prowadzony przez kapitana Marcina Mrówczyńskiego
  • Klasa otwarta grupa I  –  s/y „Bryza 33” – kapitan Maciej Antoniak
  • Klasa otwarta grupa II  –  s/y „Na wiatr” – kapitan Krzysztof Pytlik
  • KWR grupa I  –  s/y „Echo 2” – kapitan Wacław Kowalewski
  • KWR grupa II  –  s/y  „Lady Dana” – kapitan  Janusz Frączek

W tym roku po raz pierwszy wystartowały w oddzielnej klasie jachty typu „Carter”. Zwyciężył jacht „Polus” dowodzony przez kapitana Lecha Łuckiego. Udział w regatach zaliczany będzie do Pucharu Sezonu klasy CARTER. Pomysłodawcą i fundatorem pucharu jest Robert Celt.

Uroczystość zakończenia prowadził i wręczał puchary Komandor YKP Szczecin Stanisław Żyła przy współudziale przedstawicielki jednego ze sponsorów – firmy”System-it”.

Zapraszamy za rok na następną edycję Regat o Puchar Yacht Klubu Polski Szczecin.

Kpt. Janusz Charkiewicz

SHARE IT: