PÓŁKOLONIE ŻEGLARSKIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Zarezerwuj Półkolonię pod numerem 601 938 289 lub formularzem na dole tej strony

PODSTAWOWE INFORMACJE

I turnus:         27.06 – 01.07

II turnus:        04.07 – 08.07

III turnus:       11.07 – 15.07

IV turnus:      18.07 – 22.07

V turnus:        22.07 – 29.07

VI turnus:      01.08 – 05.08

VII turnus:     08.08 – 12.08

VIII turnus:    15.08 – 19.08

IX turnus:      22.08 – 26.08

Harmonogram dnia na półkolonii:

7.00-9.00            przyjazd dzieci

8.30-9.15            gimnastyka / rozgrzewka

9.15-9.30            integracja, omówienie planu dnia

9.30-10.00          II śniadanie

10.00-12.00       I zajęcia, zejście na wodę, teoria, praktyka

12.30                    obiad

13.30-15.00       II zajęcia, , zejście na wodę, teoria, praktyka

15.30                    klar sprzętu

16.00                    zbiórka, podsumowanie, pożegnanie

16.00-17.00       odbiór dzieci, zabawy z animatorem

Najmniejsza monotypowa międzynarodowa klasa jachtów, przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 13 lat. Kadłub płaskodenny. Miecz szybrowy. Maszt wolnostojący. Ożaglowanie - grot rozprzowy. Najliczniejsza klasa jachtów na świecie.

Bezpokładowy jacht mieczowy wiosłowo-żaglowy o ożaglowaniu kecza gaflowego, kadłub z tworzywa sztucznego. Dziesięciowiosłowy, skrót DZ pochodzi od "Dziesięć Załogi". Powierzchnia ożaglowania ok. 30 m², maksymalna liczba załogi 12 osób.

SUP z angielskiego Stand Up Paddle to w wolnym tłumaczeniu wiosłowanie na stojąco. Owe wiosłowanie odbywa się na specjalnie zaprojektowanej desce która wyglądem przypomina deskę windsurfingową, ale jest od niej dłuższa.

Wyżywienie zapewnia restauracja znajdująca się na naszej przystani MARINA RESTAURANT:

  • Śniadanie, szwedzki stół. Obiad, dwa dania. Podwieczorek, owoc.
  • Posiłki są przygotowywane na miejscu specjalnie dla naszych uczestników.
  • Jadłospis może uwzględniać indywidualne potrzeby np. dzieci alergicznych.

Po więcej informacji prosimy o kontakt bezpośrednio z Jakubem, kierownikiem restauracji pod numerem +48 505 681 636ŻEGLARSTWO

DLACZEGO WARTO ZAPISAĆ DZIECKO NA PÓŁKOLONIE ŻEGLARSKIE YKP?

Żeglarstwo – jako forma sportu, a zarazem wypoczynku, uczy współdziałania w grupie, budowania wiary we własne możliwości, planowania działań i wcielania ich w życie. Wskazuje również drogę do samodzielności, kreatywnego myślenia, kształtowania nawyków ruchowych, a także wzmacnia motorykę całego ciała. Żeglarstwo hartuje ciało i ducha!

Kiedy warto rozpocząć przygodę z żeglarstwem? Jak najwcześniej – to sport, który angażuje bez reszty.

Upalne lato w mieście 2019


KADRA

Łukasz Szóstak - InstruktorInstruktor

Łukasz Szóstak

Żeglarz, wind & kite surfer, instruktor. Absolwent AWF Uniwersytetu Szczecińskiego. Fotograf i squashysta z zamiłowania. Zajęcia z żeglarstwa i półkolonie prowadzi od wielu lat, nic co związane z wodą nie jest mu obce. W zimie prowadzi zajęcie z pływania.

Filip Gruszczyński - Kapitan JachtowyKapitan Jachtowy

Filip Gruszczyński

Kapitan jachtowy, instruktor żeglarstwa, wieloletni kapitan legendarnego s/y Polonez. Organizator klubowych kursów na stopnie żeglarskie. Opiekun Maszoperii w Szkółce YKP.

Hania Zembrzuska - InstruktorInstruktor

Hania Zembrzuska

Reprezentantka kadry narodowej w windsurfingu. Mistrzyni świata, europy oraz niezliczona mistrzyni polski w klasie RS:X Instruktor. Absolwent AWF Uniwersytetu Szczecińskiego. Instruktorka fitness. W zimie prowadzi zajęcie z pływania.

MIEJSCE

Nasza przystań jachtowa MARINA’CLUB jest w znakomitej lokalizacji, w samy sercu Szczecina, między prawo i lewobrzeżem, dosłownie 7 minut od ścisłego centrum miasta, z bezpośrednim wyjściem na jezioro Dąbie. To tu ma siedzibę i teren do działania nasz Klub. Dwa place zabaw, strefa relaksu otoczona obszarem Natura 2000, zaplecze gastronomiczne, cisza i spokój w samym sercu Szczecina. Miejsce wprost idealne do rozpoczęcia przygody ze sportami wodnymi. 

Nic jednak nie odda lepiej uroku tego miejsca niż wizja lokalna 😉 Zapraszamy i do zobaczenia na Marinie!ZAPISY NA ZAJĘCIA

Zapisy na Półkolonie YKP otwarte! Na najmłodszych będą czekać zajęcia żeglarskie, windsurfingowe i SUP, wyżywienie oraz opieka instruktora. Przygotowaliśmy aż 9 turnusów, należy jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona.