Podsumowanie regat YKP SZCZECIN CUP 2016

Podsumowanie regat YKP SZCZECIN CUP 2016

Kolejna edycja regat YKP Szczecin CUP została rozegrana tradycyjnie w drugi weekend września.
Do regat zgłosiły się 43 jachty w klasach ORC, KWR, Oldtimer i Otwartej. Już w piątek po odprawie skiperów, przy suto zastawionych stołach w restauracji Marina Club odbyła się pierwsza impreza żeglarska wraz z koncertem szantowym zespołu Stary Szmugler.

Miłym akcentem był chrzest przedwojennej łodzi typu L. Start do regat zaplanowano na sobotę, godz. 10.00. Zupełnie bezwietrzne warunki zmusiły komisję do odroczenia startu o czterdzieści minut. Pierwszy bieg rozegrano przy pięknej, słonecznej pogodzie i bardzo słabym północno-zachodnim wietrze. Z trzech zaplanowanych trójkątów, jachtom udało się pokonać jedynie jeden bok w kierunku na Lubczynę, gdzie nastąpiło skrócenie trasy i jachty udały się do gościnnej Mariny Lubczyna. Tam na żeglarzy czekał już rozpalony grill, zimne piwo oraz odbył się kolejny koncert szantowy. Wręczono także Puchar Burmistrza  Goleniowa dla pierwszego jachtu w Lubczynie, który zdobyła Sepulka.

Wesoła impreza trwała do późnych godzin nocnych. Wielkie podziękowania należą się załodze OSiR Goleniów, za doskonałą organizację i pomoc w organizacji regat. W niedzielę start zaplanowano także na godz. 10.00. Wiatr zmienił kierunek prawie o 180 st. jednak nadal wiało bardzo słabo, jednak na tyle mocniej, że jachty pokonały całą zaplanowaną na ten dzień trasę. Zakończenie odbyło się tego samego dnia o godz. 18.00 na przystani klubowej, w restauracji Marina Club, gdzie przy kawie i ciastku ogłoszono wyniki regat, które przedstawiamy poniżej.

Pomimo słabych wiatrów regaty były bardzo udane, a podczas całej imprezy panowała znakomita i koleżeńska atmosfera.

Szczególnie chcielibyśmy podziękować instytucjom i firmom, bez których ta impreza nie mogła by się odbyć, a więc:
Gminie Goleniów i OSiR Goleniów, Marina Club, Sika, Epifanes, CMS farbyjachtowe.pl

Dziękujemy też Sędziemu Jerzemu Kaczorowi za doskonałą pracę i do zobaczenia na kolejnych regatach za rok. AhojWyniki:

wyniki-orc
ykp-2016Galeria:

SHARE IT: