Obóz żeglarski YKP SZCZECIN

Obóz żeglarski YKP SZCZECIN

W dniach 3-10 lipca 2022 roku odbył się obóz żeglarski w Górkach Zachodnich połączony z udziałęm w regastach Vector Sails Optimist Cup. Szybki i komfortowy –  bo nowym klubowym busem przejazd do Górek, sprawny rozładunek i klar łodzi pozwoliły jeszcze pierwszego dnia na rozpływanie się na wodach Zatoki Gdańskiej. Trzy dni treningów na zatoce przy średnim wietrze i sporym zafalowaniu dały przekonanie naszym zawodnikom, że w tych warunkach można nawet w regatach sprawnie i dobrze żeglować. Pierwsze wyścigi przy sprawnie działającej, ale bardzo wymagającej komisji regat, pokazały, że na morskiej imprezie wszystko dzieje się szybko. Podziały na grupy startowe, falstarty, odwołania i przerwania wyścigów to duże wyzwanie.

Ogółem w regatach odbyło się 5 wyścigów eliminacyjnych i trzy wyścigi finałowe. W złotej grupie finałowej wystartowali i ostatecznie zajęli miejsca: Janek (6, 22, 15 i ogólnie zajął 15 miejsce), Kuba (38, 52, 24 i ogólnie 25 miejsce) oraz Franciszek (51, 63, 51 i ogólnie zajął 55 miejsce).  W grupie srebrnej wystartowali: Krzysztof (2, 11, 41; 30 miejsce w kategorii do lat 11 i ogólnie zajął 88 miejsce); Krystian (39, 47, 43; 36 miejsce w kategorii do lat 11 i ogólnie zajął 99 miejsce) oraz Nikodem (31, 45,39 co dało 115 miejsce w klasyfikacji ogólnej i 41 miejsce do lat 11). Natalia nie wystartowała w finałowych wyścigach i ogólnie zajęła 126 miejsce i 35 do lat 11.

Start w regatach dał kolejne doświadczenie, co widać u naszych zawodników w trudnych sytuacjach startowych. Dalsze dni obozu pozwoliły pracować nad ogólną kondycją i trymem łodzi. Warunki wietrzne podczas pobytu były od wiatru słabego do wiatrów o sile umiarkowanej 4-5 B i średniego zafalowania. Wśród naszych zawodników widać duże zaangażowanie w treningi co przedkłada się na lepsze wyniki. Zajęcia na wodzie trwały dziennie ok. 3-6 godzin w zależności od siły wiatru i pogody.

SHARE IT: