Obóz żeglarski w Koszalinie i regaty Bałtycki Puchar Klas – relacja

Obóz żeglarski w Koszalinie i regaty Bałtycki Puchar Klas – relacja

Lista uczestników konsultacji treningowo startowej w klasie Optimist i Zoom8 w Koszalinie nad Jeziorem Jamno w dniach 28.06 do 04.07.2021 roku 

  1. Anna Trzaska
  2. Jakub Nowicki
  3. Franciszek Dudek
  4. Jan Gwóźdź
  5. Krystian Białkowski
  6. Igor Niemyjski na łodzi klasy Zoom8
  7. Olivier Kuźma   M.K.Ż.R. Marina Hotele
  8. Robert Wolniewicz  trener – opiekun grupy 

 

Obóz żeglarski miał na celu integrację zawodników 3 klubów żeglarskich, 2 ze Szczecina i Jacht Klubu Koszalin, na przystani którego klubu odbywało się zgrupowanie.

Warunki wietrzne były od wiatru słabego do wiatrów o sile umiarkowanej 4-5 B i małego zafalowania. Wśród naszych zawodników widać duże zaangażowanie w treningi co przedkłada się na lepsze wyniki. Zajęcia na wodzie trwały dziennie ok. 3-4 godzin w zależności od siły wiatru i pogody. W trakcie obozu odbyły się wycieczki nad morze oraz do Aquaparku.  Na zakończenie obozu odbyły się dwudniowe regaty przy słabym wietrze. Rozegrano 5 wyścigów w klasie Optimist, oraz 6 w pozostałych.

W poszczególnych klasach regat „Bałtycki Puchar Klas” miejsca zajęli;  Igor Niemyjski 1 jedyna łódka w klasie Zoom8, ukończył 5 wyścigów, startując wraz z klasą ISA.

W klasie Optimist Jakub  Nowicki zajął 4 miejsce ogólnie i 1 msc w kat do lat 11.

Olivier Kuźma  5 miejsce ogólnie

Jan Gwóźdź zajął 12 miejsce ogólnie  2 msc w kat do lat 11

Franciszek Dudek 14 miejsce ogólnie  3 msc w kat do lat 11

Krystian Białkowski 15 miejsce ogólnie  2 msc w kat do lat 9

Anna Trzaska 16 miejsce ogólnie i 3 msc w kat do lat 9

Niestety organizator pominął za ceremonii zakończenia wyróżnienia dla dzieci w kategorii do lat 9, co wcześniej klasyfikował a  co wywołało słuszny żal wśród najmłodszych zawodników.

Zawodnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy regat obozowych.

Ogólnie  na obozie atmosfera była bardzo dobra, zaangażowanie zawodników b.dobre, oraz pomoc rodziców.  Zakwaterowanie odbyło się w Akademikach Politechniki Koszalińskiej. 

                              Robert Wolniewicz

SHARE IT: