Regaty Epifanes Trophy 2009

W sobotę, 12 września 2009 r. na Jeziorze Dąbskim mogliśmy podziwiać start do regat niezwykłych jachtów – Oldtimerów. Stare, klasyczne jachty zbudowane przed rokiem 1970, których kadłuby wykonano z drewna lub stali. Punktualnie o godzinie 10:00 sędzia główny regat Rafał Hołdakowski dał sygnał do startu i piętnaście jachtów rozpoczęło wyścig w VII Regatach „Epifanes Trophy – Szczecin Classic Race 2009”.

Było to piękne widowisko dla licznie zebranych na kei Centrum Żeglarskiego w Szczecinie miłośników starych jachtów. Szczególne zainteresowanie wzbudzały najstarsze jachty – „Trymer” z 1919 roku, „Wyga” zbudowany w 1938 oraz „Radogost” z roku 1939 – konik morski konstrukcji inżyniera Leona Tumiłowicza

Żeglarzom sprzyjała piękna i słoneczna pogoda, jednak utrzymujący się słaby wiatr zmusił komisję sędziowską do skrócenia trasy regat. W trakcie regat nie obyło się bez wejść na mieliznę.

O 18:00 odbyło się zakończenie regat – puchar Epifanes Trophy 2009 zdobył kapitan Kacper Tuński na jachcie „Cappuccino”. A oto wyniki końcowe:

1. s/y „Cappuccino” – kapitan Kacper Tuński
2. s/y „Zyg Zak” – kapitan Jarosław Malejewski
3. s/y „Aquamarine” – kapitan Henryk Kałuża

Organizatorem VII Regat „Epifanes Trophy – Szczecin Classic Race” był tradycyjnie Yacht Klub Polski w Szczecinie, a głównym organizatorem wicekomandor Paweł Ryżewski.

Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia za rok!
kpt. Janusz Charkiewicz

 

{module Phoca Gallery epifanes Trophy 2008}

obejrzyj galerię zdjęć z regat (kliknij na zdjęcia powyżej)

SHARE IT: