Andrzej Golczewski - Jachtowy Sternik Morski, Motorowodny Sternik MorskiJachtowy Sternik Morski, Motorowodny Sternik Morski

Andrzej Golczewski

Jachtowy Sternik Morski, Motorowodny Sternik Morski, Instruktor Żeglarstwa oraz Instruktor Sportów Motorowodnych, Licencja na Holowanie Narciarza Wodnego, ISSA Inshore Skipper, SRC, STCW. Z żeglarstwem związany od najmłodszych lat. Poza szkoleniami i prowadzeniem rejsów po różnych akwenach ściga się w regatach. Wierny etykiecie żeglarskiej i tradycjom klubowym.

  Michał Ława - Jachtowy Sternik MorskiJachtowy Sternik Morski

  Michał Ława

  Żeglarstwem zajmuje się już od 7 roku życia. Od tego czasu zbierał doświadczenie na małych, szybkich łódkach jednoosobowych, załogowych czy katamaranach uciekających spod nóg, by później przesiąść się na morskie jachty balastowe, regatowe, ale nie tylko.. Wraz z wiekiem przybierały one coraz większe rozmiary z jachtem typu TP52 na czele. Chętnie dzieli się wiedzą na temat tego, jak pływać szybciej od innych. Mimo regatowego zacięcia, ma w sobie również odrobinę wrażliwości, która zaprowadziła go do świata wielkich żaglowców takich jak Dar Młodzieży czy rosyjski Kruzenshtern, gdzie zdobył spory staż i pozbył się lęku wysokości. Każdy zakątek żeglarstwa to inna szkoła, dzięki czemu ma szeroki wachlarz doświadczeń. Praktyka z Kruzenshterna pokazała mu na żywo, jak kiedyś wyglądało życie na żaglowcu, życie, które w swoich książkach opisuje kpt. Borchardt. To właśnie tam książka pod tytułem „Znaczy Kapitan” ożyła i stała się rzeczywistością. Z drugiej strony Ultraracer jakim jest TP52 - doświadczenie na miarę współczesnych czasów, węglowych technologii, ogromnych szybkości i niesamowitych naprężeń takielunku. Zderzenie dwóch odległych epok w doświadczeniu jednej osoby. Prowadzone przez niego zajęcia są obfite w praktyczną wiedzę, regatowe akcenty ale i przy tym pełne dobrej zabawy.

   Filip Gruszczyński - Kapitan JachtowyKapitan Jachtowy

   Filip Gruszczyński

   Kapitan jachtowy, instruktor żeglarstwa, wieloletni kapitan legendarnego s/y Polonez. Organizator klubowych kursów na stopnie żeglarskie. Opiekun Maszoperii w Szkółce YKP.

   Andrzej Łukaszewicz - Jachtowy Sternik Morski, Motorowodny Sternik MorskiJachtowy Sternik Morski, Motorowodny Sternik Morski

   Andrzej Łukaszewicz

   Skarbnik YKP SZCZECIN, motorowodny sternik morski, ratownik morski oraz płetwonurek. Organizacyjny i techniczny „mózg” klubowego portu MARINA’CLUB. Związany z wodą od wczesnych lat dziecięcych. Pierwsze doświadczenia zbierał razem ze swoim tatą, który wprowadził go do wodnego świata. Nie trzeba było wiele czasu aby stał się miłośnikiem żeglarskiej kultury. Szybko zdobył uprawnienia motorowodne i żeglarskie. Zbierając staż z zamiłowaniem chłonął również wodną historię Szczecina, która okazuje się być niezwykle ciekawa. Jego zainteresowanie wodą przyprowadziło go do YKP SZCZECIN, którego w 2010 roku stał się członkiem po to by niedługo później znaleźć się w zarządzie i samemu tworzyć historię. Od wielu lat jest współorganizatorem regat YKP SZCZECIN CUP, z wielką przyjemnością startuje też w całej gamie zawodów rozgrywanych na naszych akwenach. Dzisiaj sam cierpliwie otwiera wodny świat przed swoją córką. W czasie wolnym od żeglarstwa nie może oderwać się od wody, więc ucieka pod jej powierzchnię, jako certyfikowany płetwonurek. Andrzej jest spokojną i wesołą osobą a przekazywanie wiedzy sprawia mu przyjemność, zwłaszcza kiedy może pochwalić się znajomością dziejów naszego akwenu.

   Wróć do strony kursy